26 Mart 2011 Cumartesi

Eskiden beri babamı Cihan Ünal' a benzetirim. Hem tip açısından hem de postürünü benzetirim ancak sadece benzerliktir. Yani ünlüler ve benzerleri yarışmasına sokmam açıkçası.

Benzerlik sınırlıdır diye düşünüyorum. Şimdi televizyonda görünce adamın yaşlılığı da babama benziyor. İnsanın her dönemi birbirine benziyorsa, bu kişi benzeri olmayan, bildiğim aynı, daha doğrusu tek kişi olabilir mi? Babamın eve geç gelişleri aslında matine-suare o oyun senin bu vodvil benimden dolayı mı?
Cihan Ünal benim babamsa Türkan Şoray bir dönem annem olmuş olabilir mi? Bu hesapla Yağmur Ünal' a yan gözle bakmayın kardeşim o benim
Selam İstanbul,

Bu satırları yazmak için belki çok geç ama uyandırmaya kıyamadım giderken. Seni terk edeli yaklaşık 3 ay oluyor ve beni hiç özlememiş gibisin. Özlesen arar, sorar, en azından çevremdekilere sorardın. Ben senin benzerlerini aradım hep burada.
İki ay sonra beni gördüğünde neler hissedeceksin çok merak ediyorum. Sensizliğe alışamadım. Ada yaşamını seviyorum ama seni daha çok seviyorum.

Havana in Nicosia

Hemingway'ın Havana'sı varsa, benim de Lefkoşe'm var.
Burayı ciddi anlamda Hemingway Havanası olarak görüyorum kendime.
Fransız Guyanası gibi bir şey oldu, Hemingway Havanası ama aşağı yukarı kafamda oturdu. En azından filmlerdeki kahreden sıcaktan terleyen, tarihin gerisinde kalmış bir şehirde önünde daktilo ve sarıtaştan evde oturan adam olabileceğin bir yer burası. Üstelik son kullanma tarihi geçmemiş türlü tüketim malına ulaşabileceğin bir yerdeyim. Maalesef sivil değilim şimdilik. Sivil olarak da geleceğim merak etmesin bu ada. Çözümsüzlük çözüm değil sanırım bu adada.,


Silahlara Veda