3 Temmuz 2010 Cumartesi

Graham Bell Goes To Canniball Corpse

Tüm cep telefonu kullanıcılarına ithafen,

Sevinçperver, aklı baliğ olduğunu inandığım insanlar topluluğu,

her konserde çekilen sahne fotoğrafları, videoları, ses kayıtları gibi her türlü medya evinize döndüğünüzde silinmese bile evdeki, hafızalı aygıtlarınızda atıl kapasite olarak bulunucaklar ve hiç izlenmeden kalacaklardır. Çünkü hepinizin bildiği ve unuttuğu gibi, Graham Bell' in de söylediği gibi, bu telefondur. Birbirinden uzaktaki kişiler arasında sesli iletişim kurma görevi taşır. Kendisine atanan diğer tüm özellikler vahşi kapitalist sistemde tutunmak için cihazlara türlü eklenti katan firmaların ve doyumsuz insan isteğinin ürünüdür. Şayet telefon bir çok görevi tam anlamıyla içinde bulundurmuş olsaydı, fotoğraf makinesi, kamera, müzik çalar gibi cihazlar hala satılıyor olmazlardı.
Hala telefonla çekilen Commodore 64 tipi piksel piksel adamları izleme isteğinde olan varsa, Playstation cafelere yenilik getirip, Commodore 64 Cafe açarak bu açığı kapatmasını bekleyebiliriz.

Konserlerin en güzel tarafı, aklımızda kaldığı kadarıdır. Çekilen fotoğraf değil, kafamızın içinde o günden kalan fotoğraftır üstelik kafa içinde bu görüntü HD kalitesinin de üstünde oynayabilmektedir.

NOT: Seneler sonra Cannibal Corpse' u canlı, kanlı! sahnede izleyeceğim aklıma gelmezdi. Soundcheckin ne demek olduğunu herkese göstermiş oldular. Sesleri sonuna kadar açarak, seslerin patladığı konserler yerine neredeyse albüm kalitesinde dinleme imkanı sağladılar. Corpsegrinder mahlası ile ortada dolaşan grotesk varlık, o ses nedir bir izah eder misin?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder